top of page

Ücretsiz SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Updated: Jul 14, 2022

Bir web sitesindeSEO analizi yaparken kullanabileceğimiz pek çok tool vardır ancak bunların hepsi bildiğiniz gibi dolar üzerinden ücretlendirildiği için çoğumuza pahalı gelmektedir. Ancak ücretsiz seo analizi yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Yazımızda ücretsiz seo analizi nasıl yapabilirsiniz bunlara değineceğiz.


Site: siteadınız


ücretsiz seo analizi


Google arama motoruna site: ve site url’nizi girdikten sonra çıkan sonuçlar sizin web sitenizin Google botları tarafından taranıp indekslenen sayfalarınızı göstermektedir. Bu aratma ile hangi sayfalarınızın indexlendiğini görebilirsiniz. Peki bu ne işimize yarar? Bu sayede istemediğiniz ama indekslenmiş sayfalarınızı, gereksiz sayfalarınızı tespit edip kaldırabilirsiniz.


Site:url -inurl:https


ücretsiz seo analizi


Url’inde https içeren linkleri görebilirsiniz bu arama ile https olan veya olmayan sayfalarınızı keşfedip ona göre düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.


Site: url kelime


ücretsiz seo analizi

Yukarıdaki şekilde Google arama motorunda bir aratma yaptığınızda ücretsiz seo analizinde web sitenizde arama yaptığınız kelimede çıkan alakalı sayfaları görebilirsiniz. Bu şekilde bu kelimede Google’ın hangi sayfanıza öncelik veridiğini de tespit etmiş olursunuz.


Cache:url


ücretsiz seo analizi

Bu şekilde Google arama motorunda seo analizinizi yaptığınızda web sitenizin hangi tarihte Google’un database’ine eklendiğini görmüş olacaksınız.


İntitle: kelime


ücretsiz seo analizi

Sorgusu ücretsiz seo analizi yapabileceğiniz önemli sorgulamalardan birisidir. Arattığınız kelime başlığında bulunan içerikleri sizlere listelemektedir. Bu sayede blog fikirleri bulabilir, içerik yazmak istediğiniz konu hakkında kolayca diğer siteleri analiz edebilirsiniz.

İnanchor:kelime


ücretsiz seo analizi

Arattığınız kelimede anchor linkleme yapılmış siteleri gösteriyor. Örneğin “seo hizmeti” yazdığınızda seo hizmeti kelimesinde linkleme yapılmış yazılar karşınıza çıkacak. Bu da aslında backlink alma olanaklarını karşınıza çıkarabilen bir yöntemdir. Bu sayede ücretsiz seo analizi yaparak backlink fırsatlarını keşfedebilirsiniz.


Related:url


ücretsiz seo analizi

Ücretsiz seo analizi sorgulamalarında rakiplerinizi bulabileceğiniz sorgulama metriğidir. Bu şekilde arattığınız web sitesi ile benzer tüm web siteleri görebilirsiniz.

Nedir * seo


ücretsiz seo analizi


Blog konusu veya içerik başlığı bulmak için oldukça işe yarar bir ücretsiz seo analizidir. Nedir kısmına nasıl, niçin vb sorguları da getirilebilir. İçerik bulma konusunda yetersiz kaldığınızı düşündüğünüz noktada bu sorgulama ile kolayca fikir edinebilirsiniz.


bottom of page